اپلیکیشن ها

نسخه جدید واتس اپ با قابلیت ویرایش و حذف پیام ها پس از ارسال

یکی از مشکلات واتس اپ عدم امکان ویرایش پیام های ارسالی و حذف آنها بود. یعنی شما وقتی یک پیام را برای کسی ارسال می کردید. دیگر کار تمام شده بود. امکان پاکسازی و جلوگیری از رسیدن آن به واتس اپ گیرنده وجود نداشت. فقط می توانستید این پیام را بر روی واست اپ خود پاک کنید. حال آنکه پیام همچنان بر روی واتس اپ گیرنده وجود داشت. یعنی اگر شما پیامی را به اشتباهی برای کسی ارسال می کردید.امکان ویرایش و حذف آن وجود نداشت. آه و افسون شما بابت اینکه به اشتباه پیامی را ارسال کرده اید. اما با نسخه جدید واتس اپ این نگرانی بابت پیام هایی که تصادوفی ارسال شده اند وجود نخواهد داشت. به عبارتی دیگر بیش از این کاربران می‌توانستند پیام‌های ارسالی خود را در سمت خود پاک کنند، حال آنکه گیرنده‌ی پیام همچنان قادر به مشاهده‌ی پیامی بود که برای وی ارسال شده بود. اما واتس اپ اخیرا درحال افزودن این قابلیت به اپلیکیشن پیام رسان خود هست. تا شما بتوانید پیام های ارسال شده را بر روی واتس اپ طرف مقابل حذف کنید. حتی اگر پیام شما را نخوانده باشد.یعنی اگر اشتباهی پیامی را به کسی ارسال کرده اید. چند ثاینه بعد یا حتی ساعت ها بعد به راحتی آن را حذف کنید. تا قبل از اینکه طرف مقابل آن را خوانده باشد.

هر چند این قابلیت جدید مدت ها پیش از واتس اپ سرویس‌های پیام‌رسان دیگری نیز مانند اسکایپ و اسلک دارای این قابلیت بودند. و نبود این قابلیت بر روی واتس اپ یک نقطه ضعیف به حساب می آمد.

آنگونه که واتس اپ اعلام کرده است. با ارائه‌ی به‌روزرسانی جدید برای واتساپ، انتظار می‌رود تمام کاربران بتوانند پیام‌های ارسال‌شده را حتی در صورت مشاهده‌ی طرف مقابل ویرایش یا پاک کنند. علاوه بر پیام‌های متنی؛ به نظر می‌رسد این قابلیت از پیام‌های ویدیویی و تصویرهای ارسالی نیز پشتیبانی می‌کند، حال آنکه اطلاعاتی در خصوص امکان ویرایش و حذف پیام‌های حاوی فایل‌های گیف و پیام‌های صوتی در دست نیست.

هرچند ویژگی یادشده در قالب نسخه‌ی بتای واتساپ تست می‌شود؛ اما مشخص نیست آیا تمام کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود یا خیر. همچنین زمان ارائه‌ی این به‌روزرسانی مشخص نشده است. واتساپ را باید یک سرویس قدرتمند پیام‌رسان خواند که بیش از یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند. این سرویس پیام‌رسان که از سوی فیس‌بوک حمایت می‌شود، ابتدای سال جاری میلادی قابلیت برقراری مکالمه‌های ویدیویی را به سرویس خود اضافه کرد تا از این طریق و افزودن قابلیت‌های جدید بتواند همچنان به روند رو به رشد جذب کاربر را ادامه دهد. با وجود اینکه واتساپ جامعه‌ی کاربران گسترده‌ای دارد؛ اما این سرویس برای بقا در برابر رقبای نظیر الوی گوگل، باید به لیست ویژگی‌های خود بیش از پیش توجه و به تعداد آن‌ها اضافه کند.

لینک دانلود آخرین ورژن واتس اپ به صورت مستقیم از سایت واتس اپ ( نسخه جدید واست اپ را همیشه از این لینک دریافت کنید)

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل لایه باز

بستن